caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate. 4^3 − (3+2^3) ⋅ 1.2 Responses: 1.)70.6 2.)50.8 3.)16.2 4.)1.2 PLEASE HELP!
Below is the market for kumquats in the United States both with free trade (without a quota) and with a quota Calculate each of the values in the following tab
how many dogs in the world
What is the epipelagic zone of the ocean? A.A zone with no light that is freezing cold B. The bottom zone that reaches the sea floor C. The zone that receives t
how do yu slove thee equation 3/4 =x -3/4
Evelyn has $638.54 in her checking account. She must maintain a $500 balance to avoid a fee. She wrote a check for $159.50 today. Write and solve an inequality
2^n+1 = 1/8solve each equation by solving Nthe answer is -4 but I need to solve how to do it
Need help with chemistry homework. About separation of mixturesWhen you evaporate saltwater, and there's salt left, how does they separate, even though they wer
find a, b and c. don’t be slow. show the equation and answer for all pls (:
has anyone on here just recently got into a figth with their boy friend? if so, let me know what you did to deal with the heart break.