ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Midori cleans the hamster cage every 7 days, brushes the dog every 9 days, and cleans the frog aquariumevery 6 days. If Midori does all three today, how many da
A substance melting on the stove is an example of a chemical change True b. Flase a.
If you were a member of the British Parliament in the 1760s, would you have supported George III's attempt to consolidate power?​
The amount of matter in an object is _ and a common unit is the _.
Evaluate the expression 2*2^3*5-3
What do you think is going to be the most challenging part of Alg.1 and why?
What steps can you take to improve your communication skills?
Why was Boston singled out for punishment
You are standing on top of the Empire State Building (height 330 [m]) when Superman flies past. He is headed straight down with a steady speed of 35 [m/s]. (Sup
17=-5r what is the equation answer