talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

a lunch bill including tax, is divided among you and 5 friends. everyone pays less than $8.75. write and solve an inequality that describes the total amount of
What were the contributions of the Harappan civilization?
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
Thelma spent 1/6 of her weekly allowance on dog toys.  1/4 on a dog collar and 1/3 on dog food.  What fraction of her weekly allowance is left
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
josh wanted to buy a bicycle but didn't have enough money. After josh told his troubles to sam slick, sam said,"I can fix that. see that fence? each time you ju
What were the contributions of the Harappan civilization?
find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4
What all the multiples of 81?
find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4