rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

A dependable and appealing way for managers to try to boost their company's eps is to
A baker has a container with 1 4 pound of blueberries. The baker wants to use an equal amount of blueberries on 8 desserts. How many blueberries will the bake
An American leader who supported the French Revolution in the late 1700s was George Washington. Alexander Hamilton. Thomas Jefferson. Abraham Lincoln.
Reflecting means to consider what you will do with certain information. Please select the best answer from the choices provided T or F
please help, 8 points and brainliest answer
Molly read 75 pages of the latest thriller mystery novel in 45 minutes. What was her unit rate? If she continues to read at this rate, how long will it take her
Identify the underlying force behind all forms of mass movement
A tutor earns d dollars per hour. He will be increaseing his hourly wage by 10 percent next month. He tells one of his clients that his new wage can be determin
How do I do 1 and 5?
What is a short-term health benefit to quitting drug use? A, Decreased blood glucose level B. Decreased white blood cell count C. Increased immunity agains