DabzSoapyTiko
DabzSoapyTiko DabzSoapyTiko
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lupe spent $6.48 on a notebook and a pack of pencils, including tax. If the notebook cost $2.00 and the pencils cost $3.99, how much was the tax?

Respuesta :

Hotdrop
Hotdrop Hotdrop
  • 03-12-2020
48 cents ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
Answer Link

Otras preguntas

How many grams are in 1.3 decigrams?
Which of the equations listed below are linear equations C=2 pie r A= pie r squared V=4/3 pie rcubed
what property is -2x - 2 + 5x​
Loren and Julie have different part time jobs after school. They are both paid at a constant rate of dollars per hour. The table below show Loren and Julie's to
According to the chart, which statement is MOST accurate?A) HCl has the highest pH and highest [H+] concentration. B) KOH has the highest pH and the highest [OH
Pat bounces a basketball 25 times in 30 seconds. At that rate approximately how many times will pat bounce the ball in 150 seconds?
what is the slope-intercept form of the equation of the line that passes through the points (9,5) and (4,1) y= 4/5x+2/5 y=4/5x-11/5 y=4/5x+41/5 y=4/5x-4/5
Write the equation of the line that passes through (4, -8) and is parallel to the line y = -2x - 13.​
Arnold’s entire workout consisted of 10 minutes of warm-up exercises, 25 minutes of lifting weights, and 15 minutes on the treadmill. What was the ratio of the
Mr. Lim read 10 pages. Mr Smith read 15 pages. How many did Mr. Want read?