29934 29934
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE I NEED HELP ASAP!!

HELP PLEASE I NEED HELP ASAP class=

Respuesta :

cmdreynolds
cmdreynolds cmdreynolds
  • 03-12-2020

Answer:

the answer is choice a.

Answer Link

Otras preguntas

the area of the following triangle is...?
On Monday the price for bottled water was 2 bottles for $3.68. On Saturday the price was 5 bottles for $9.55. Which day had the higher unit price?
Many who are impaired feel that they are still able to function normally because their senses are ___ by the substance A. heightened B. Dulled C. not affected
Which describes the effect of the transformations on the graph of f(x) = x^2 when changed to f(x) = 3(x+2)^2 - 4
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of ea
The symptoms of acronogaly are all except A. Impaired glucose tolerance B. Dry skin C. Impaired thyroid function and construction D. Impaired gonadal functi
What are the characteristics of an NGO? ?​
Describe the action of CILIA in the movement of mucus. ANSWER ASAP PLS!!!
32. Which side of the triangle in the diagram is the hypotenuse? A. X B. Y C. Z
x - 2y = 0 2x + y = 5