spettil357
spettil357 spettil357
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ummm so yea.........

Ummm so yea class=

Respuesta :

mtn021
mtn021 mtn021
  • 03-12-2020

Answer:

21.75 for 5  $21.75÷ 5= $4.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
rearle
rearle rearle
  • 03-12-2020

Answer:

$4.35 for each student :)

Answer Link

Otras preguntas

An embroidered placemat costs 2.95. An embroudered tablecloth is similar to the placemat but four times as long and four times as wide. How much would you expec
A typical nuclear power plant converts 0.01% of the mass of its fuel into energy through nuclear reactions. how much fuel would be needed to power an average ci
(a) ne (b) li (c) al (d) cl (e) ca 1. which of the elements above is most commonly found as a negatively charged ion?
2(8p + 9y) what is the anwser
what are these answers im confused
Read the passage below and answer the question. The strife between Odysseus and Achilles, Peleus' son...how once at the gods' lavish feast the captains clashed
Hey, I'm doing a assignment for a Poem, I was wondering if someone could proof read it, thanks! Here's what it says: For this assignment, you will write an orig
Using coupons,you spend $120 grocery shopping.This is 80% of the total retail price of the groceries. How much would you have spent if you had not used the coup
help me with this asap
A pair of dice is rolled 180 times. what is the probability that a total of 7 occurs exactly 30 times?