JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Drag each statement to the correct location in the table. Not all statements will be used. Which items represent the percelved successes of the Preparedness Mov
buying 12 pencils for $3.00
In the context of the passage, what are the effects of prejudice? How did prejudice drive the opinions and actions of those surrounding the Scottsboro Boys from
¿Qué hora es? (6:44) O A. Son las siete menos dieciséis. O B. Son las seis menos diecisiete. C. Son las siete menos diecisiete. O D. Son las seis menos dieciséi
Which of the following processes is the best term for explaining how we learn languages? * 5 points biofeedback discrimination modeling insight creativity.
Tom is responsible for giving a bonus to factory workers that have perfect attendance during the month. One worker missed one day due to a death in the family.
what is 5 1/2 diided by 1/10
Help ASAP *8th-grade math*
Are Champion brand sweaters considered expensive?
We wanted to do some cool work. After the test. A. NO CHANGE B. cool work after C. cool work; after D. cool, work after