rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Can you make this into an algebraic expresion
How do you think the people conquered by the Romans felt about their new rulers
The surface area of a triangular pyramid is 375.2 m2. What would change if the surface area were measured in square centimeters?
How do I solve this equation? If 3t-7=5t then 6t=a 21b-7c-21d-42
use the function rule, y= 2x+5, to find the values of y when x =1,2,3,4. write the answers as ordered pairs that would be used to graph the function. show your
write a paragraph for me using these words: art critic and art historian
What is a Vector and a scalar?
Why might nations join together to remove trade barriers?
Maria exercises for 2 1/7 hours every Saturday. She runs for 1/3 of the time that she exercises. How much time does she spend running every Saturday?
George has a small coin collection.  He has collected 16 gold coins, 28 silver coins, 32 copper coins, and4 bronze coins. At a flea market, George sells 15% of