msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Kelsey painted 1/4 of her bedroom in 3/7 of an hour at this rate how long would it take her to paint the entire room
what are the similarities between Napoleon and Hitler?
The dating of geological formations is an example of a beneficial use of (1) isomers(2) electrolytes(3) organic compounds (4) radioactive nuclides
At standard pressure, hydrogen peroxide, H2O2, melts at -0.4°C. boils at 151°C, and is very soluble in water. A bottle of aqueous hydrogen peroxide, H2O(aq), p
20 is 80% of what number?
At standard pressure, which element has a melting point higher than standard temperature? (1) F2 (3) Fe (2) Br2 (4) Hg
Find the greatest common factor of the pair of numbers. 198 and 330
What questions can you ask about Cleopatra that incorporates either leadership and legacy. Eg. What long lasting impacts did Julius Caesar's reign have on the R
Which approach best defines how writers of historical fiction try to appeal to readers?
What role does infrastructure play in transitional economies?