shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT something you should do when writing an informative text? A. Try to use a variety of sentences and grammatical constructions in yo
who was the first prime minister of Jamaica?​
|5x+60|=10x identify the solution and extraneous solution
The problem has been started for you. 9 StartLongDivisionSymbol 780 EndLongDivisionSymbol minus 72 = 60. 60 minus 54 = a remainder of 6 and a quotient of 86.bla
what is the meaning of epiko​
Read "The Road Not Taken" by Robert Frost. Which statement best describes the main idea of the poem?
Need help asappppppp
Camila drives 7.5 miles in 15 minutes. If she drove two hours in total at the same rate, how far did she go?
Trapezoid PSTK is isosceles. SK = 20, SH = 12, If ST = 1 4 HK, find HK, APTSK, m∠P, and PS. Find HK, Area of pstk, HK and PS
a rectangular deck has a length of 12 feet and a perimeter of 36 feet. what is the width of the deck and what is the area of the deck.