Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Matthew Crabb And Javeranna Sherad
Two researchers are studying the decline of orangutan populations. In one study, a population of 784 orangutans is expected to decrease at a rate of 25 oranguta
Does anyone know anything about quantum physics?
What is the latitude and longitude of the copper mine in Wisconsin (WI)? A. 45°N, 91°W B. 47°N, 111°W C. 40°N, 110°W D. 45°N, 110°W
Ahmed has recently immigrated to the united states with his family. which virtue should he teach his daughter to ease cultural assimilation?
Anything that has mass and takes up volume. 1. Force 2. Matter 3. Volume 4. Density 5. Temperature
How many free credits reports are you legally entitled to each year
Which of the following atoms has 4 valence electrons
A marker is 0.13 what is the length in millimeters
who was the first country to recognize US as an independent country ?