shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

How to get an associate degree in illustration?
Given that f(x) = 2x + 1 and g(x) = the quantity of 3x minus 1, divided by 2, solve for g(f(3)).
Math Can you please explain this geometry problem?
The quotient of forty-nine and a number is greater than or equal to seven.
How do I cite a quote from a website it was from brainyquote?
There was no _____ of the central government, and this no separation of power at the _____ (central) level.
What was the main purpose of the Hartford convention.
Please help, thanks(:
what did alex haley learn on his second trip to gambia
What is the rhyme scheme in Emily Dickinson's poem, "Hope is the thing with feathers"? A. AABB B. ABAB C. ABBA D. ABAC