nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

list 3 opposites of garish other than TASTEFUL
Write a paragraph explaining the etiquette regarding attire and behavior on the golf course observed in the viewed footage. Provide specific examples and explai
what type of cell causes water to flow through a sponge and helps it trap food?
Write a linear equation for a line that passes through point(2, 3) with a slope of 1/2
I need answers quickly plz
To perform a certain type of blood analysis, lab technicians must perform two procedures. The first procedure requires either one or two separate steps, and the
4 1/3 divided by 4/7
4. Which kind of graph would be best to use with these data? M&M'st in a bag Color Orange Brown Yellow Green Percent 20 | 13 14 16 Blue 24 Red 13 Bar graph
which statement best describes the relative importance of oral reading fluency and verbal comprehension as factors in reading comprehension?
This consists of a long rope loop running over a series of wheels, powered by an engine at the upper end. A.chair lift B.T-Bar C.rope tow D.ski lift​