khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Robin randomly selects a number between 1 and 20. What is the probability that the number selected is the square of a natural number? a.1/2 b.-3/20 c.-3/10 d.1/
How do you draw a triangle that has no right side
How did the Japanese economy grow in the postwar years?
Select all that apply. Which equations could you use to change to a percent? 3 = 4x = 4 = 3x = '
advantages of being able to apply Barnlund’s Transactional Model to their workplace communication.
Which statement accurately describes Levi Strauss? A. He invented a means of sending messages over a wire through electrical impulses. B. He became wealt
Hello, Can you help me with this question : Who betrayed Christ so that he was arrested and taken to the religious leaders ? Joseph of Arithmathea Judas Pilate
Pls Help Fast !!! What did the Pullman Strike, Haymarket Affair, and Homestead Strike have in common? * they were defeats for owners they were victories for uni
Determine the DNA sequence from which this mRNA sequence was transcribed
A student studying for a vocabulary test knows the meanings of 14 words from a list of 22 words. If the test contains 10 words from the study list, what is the