lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Emilio worked for 19.5 hours. He earned $497.25. How much did Emilio earn per hour? A: 26.16 B: $25.50 C: $20.88 B: $20.37
How do urban gardens bring us closer to the food on our plate, to nature, and each other?
what is the symbol name?
Reporting Lost Items Speaking Task Note: Your instructor will tell you how to do this task. Please follow his or her instructions. You were on bus #12 at 10 PM.
Is 5.130 greater than 5.13
A 4 1/2 ounce hamburger patty has 25 1/2 grams of protein. Determine the grams of protein per ounce each type of food. Select from the drop down menus to correc
What is the frequency of this wave? 1 100.00 0001 4 1 second
If a question says an item is marked down by 20% a) what percentage would you actually be paying of the original price b) how would you write that as a decimal
What are two ratios equivalent to 5/12?
what do you think President Jefferson did after the United states gianed so much land