parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

What happened in My Everest Story Chapter 5-6?
Use the multiplier method to decrease £27 by 8%. You must show your working.
is Campbell a good soldier
Can someone please help me?
give the position of Paramecium​
Which major type of air mass typically brings cool, dry weather? maritime polar continental polar maritime Tropical Continental tropical
is Martha is making pancakes, but Sarah wants waffles. a correct sentance?
What is sin 28°? plzzz help
How was Ayran society and government structured?
Which of the following is an example of personification? 1.Plastic bags reproduce like rabbits in my kitchen drawer every night. 2.A plastic bag danced across t