irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

determine whether each expression is meaningful as  a real number  yes or no?   -√9
What area of the long bone is covered with cartilage
There are 5 red balls,6 white balls and 7 green balls in a box.If one ball is taken without looking,what is the probability that it is white?
write the equation in function form then graph the equation 3x-y=5
There are 5 red balls,6 white balls and 7 green balls in a box.If one ball is taken without looking,what is the probability that it is white?
her investment grew 22% to$610 how much did she invest____ ( solve as an equation or fraction)
Which is an example of bivariate data?(1) age of students in a club(2) grade level and age of students in a school(3) type of lunch each student orders at schoo
Can someone help me please got to be in tomorrow
determine whether each expression is meaningful as  a real number  yes or no?   -√9
How do tussock moths obtain energy in cellular respiration?