moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Practical math help !
Select all that apply. (xyz)2 = _____ The expression without exponents is?
Shawn sells used bicycles he makes $120 a week plus $10 per bicycle sold he wants to earn at least $400 per week how many bicycles must he sell each week to acc
The people from Asia who first migrated to the Americas came here by crossing the: continental divide Pacific Ocean Bering Land Bridge Land Bridge none of thes
Renna pushed the button for the elevator to go up, but it would not move. The weight limit for the elevator is 450 kilograms, but the current group of passenger
A sentence using terminal velocity
Simplify the expression.(1/4)^(-3/2)Please show how to do the problem.
Water molecules are____due to____bonding. This property helps water molecules to stick to each other and allows for the movement of water from plant roots up to
How many times does 85 go into 886
Olivia's work and solution to the equation -6x+ 11 =43 is shown. identify each error in Olivia's work and explain what she should have done instead . please