06sartur45841
06sartur45841 06sartur45841
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me answer this.

Please help me answer this class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021
8x2+6x-2

I think! because 8,6, and 2 are all divisible by 2

and 3. Factor the quadratic

2(4x-1)(x+1)
Answer Link

Otras preguntas

wolf : pack – fish :
Read the excerpt from “Raymond's Run.” And on the other side of the fence is Raymond with his arms down to his side and the palms tucked up behind him, running
Are there any more cookies in a jar
A 9-pack of notebooks costs $3.87. What is the unit price?
Moore Company purchased an item for inventory that cost $20 per unit and was priced to sell at $30. It was determined that the replacement cost is $18 per unit.
A jar contains 2 pink, 6 red, and 4 blue marbles. If you pick one marble without looking, what is the probability that the marble you pick will be red or blue?
Select one of the organisms to go 'extinct' or become 'endangered' from the food web shown in the diagram. Tell how the change or loss of the organism will li
Find the equation of the line shown. у. 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 О Х 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
leroy draws a rectangle that has a length of 11.9 centimiters and a width of 7.6 centimieters.how much longer is the length than the width of leroys rectangle
What does Douglas Lute mean when he says “The odds of this breaking down or coming to gridlock are significant”?