chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?
Which types of freely moveable joints are often found in areas of the body, such as the shoulders and hips, needing movement in many directions? A. Pivot joints
What is the difference in hight between 30m up a cliff and 87 m up a cliff? What is the distance between these positions
How were efforts to westernize problematic for the Ottoman Empire
use the discriminant to determine the number of real-number solutions for equation:8×2+8×+2=0[tex]8x2 + 8x + 2 = 0[/tex]​
help me with my science please! :D Will give brainliest, if you answer CORRECTLY
If a bacterium could divide into two every 20 how many bacteria would be produced after eight hours?
Luis drove 308 miles on 21 gallons of gas what is his gas mileage round to the nearest MPG​
what role does the profit motive play in a market economy?
what is the probability that a randomly chosen point on the grid below is in the blue area