Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Look at the pattern below. If the pattern continues, what will be the tenth number? 3. 11, 9, 17, 15, 23, 21...
I need help ASAP!!!PLEASE EXPLAIN HOW TO SOLVE THE PROBLEM
Find the area of the triangle
what are the various sources of drinking water in Nepal? which one has been used more in our country?​
One number is eight less than a second number. Five times the first is 6 more than 6 times the second. Find the numbers. The value of the first number is -
_________habichuelas tienes ? Cuarenta y cinco. Select one: a. Cuántas b. Qué c. Cuáles d. Cómo
How many more cherry pies have 60 to 89 cherries than 90 to 119 cherries?
Identify the triangle, ABC, which has a 72∘ angle and a 36∘ angle.
traders fix the price of cosmetic items 30% above the cost price when he sold an item at 25% discount there was a loss of Rs 15 find the cost price and marked
A student designed an experiment to demonstrate the interaction between Earth systems. The steps of the experiment are given below•Fill three-fourths of a glass