ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if 1.20 moles of copper react with mercuric nitrate how many moles of mercury form
Which was not a cause of WW2 A failure of the treaty of Versailles B german invasion of poland C attack on pearl harbor D failure of appeasement
Spains two most important colonies in America’s were A- Mexico and Central America B-New Spain and peru C- Mexico City and lima
Please help on these!
A plumber charges $25 to come to a home, and $15 per hour for a repair. Which equation gives the total cost, y, for a repair that lasts x hours?
Given the function f(x) = x^3 + x^2 − 2x + 1, what is the resulting function when f(x) is shifted to the left 1 unit?
What is evolution in a general sense? In a genetic sense?
Which statement best describes the history of segregation in professional baseball? A)It began in 1947 and continues today. B)It began by 1890 and continued un
What are the north-chinese leopard's adaptations to its environment? PLEASE HELP ME FOR 20 POINTS!!
rite five sentences comparing things in your school today versus how they were when you were a child.