odalyscorrales527 odalyscorrales527
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better value 24-ounce box of cereal for $4.84 or 15.3 ounce box of cereal for $3.72

Respuesta :

ctmthhghkg ctmthhghkg
  • 04-02-2021
24 ounce because you are getting more of the item and it’s just a dollar more
Answer Link

Otras preguntas

Saca tres conclusiones importantes evidentes en el texto que caractericen la Europa de la "modernidad" y explícalas
WILL MAKE YOU BRAINLIEST 15 POINTS
Anyone know? I keep getting it wrong.
HELPPPPPPPPPP PLEASE HELP
How is ozone different from oxygen HFCs halon HCFCs CFCs
2+2+3++3(3(2((2(2(2(2-2++2819#88#82​
Which of the following arguments would a supporter of using nuclear weapons against Japan have most likely cited to explain the limitations of Franck’s argument
i will give Brainiest if your right
Why is Juneteenth known as Emancipation Day and the day Lincoln issued the Emancipation Proclamation is not? Explain.
i need help ( no links ) ( picture attached)