lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the Civil War affect Westward Expansion
What is produced when cells differentiate? proteins, hormones, uniform cells, specialized cells
the length of side x is 36.25 solve for y and x
are tapeworms and flatworms unicellular or multicellular
What is the best possible way to verify claims a manufacture makes about a supplements safety and effectiveness
Which of the following is a form of propaganda
Select the correct answer. As a build-up to the Holocaust, Adolf Hitler’s Nazi regime used cartoons and caricatures in newspapers to portray Jews as stingy, sel
Iam greater than 43 I am less than 50 I have 5 ones
How many square feet of outdoor carpet will we need for this hole?
What is Jack's mother's name? A Lindsay B Amanda C Megan D Dorcas