auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

The Environmental Protection Agency (EPA) offers companies a pollution allowance toll for trading credits. What is the main benefit for the company? A) If the c
The law of conservation of energy states that when one form of energy is converted into another, a. energy is destroyed in the process. b. no energy is destroye
why are there limitations on freedom of speech
Khaleem wanted to draw a triangle where the sides measured 5 cm,8 cm,and 7 cm.How many unique triangles could Khaleem draw that fit the dimensions?
I am on windows 10 OS. I have been trying to figure this out for ages! I want to get my task bar (on the bottom of the screen) to be on the top. How can i do th
What civilization relied heavily on hunting and fishing to gather food
In which organelle does photosynthesis take place? stoma vascular bundle mitochondrion chloroplast
Is Shmuel naive? (From the boy In the striped pyjamas)
Trees in the mid-west change colors and lose their leaves in the cooler parts of the year. What kinds of trees lose their leaves? A) deciduous B) evergreen
The ability to carry money around is what characteristic of money