tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Linear equation w/ two variables: 4x+5/3=x-3y/2+4 3x+4/2=2x+7y/3-1
Which empire did Francisco Pizarro defeat?
Describe the role of the business plan. What ought to be included in a business plan?
Solve this quadratic equation. x2 + 5x + 3 = 0
1. How does potential energy differ from kinetic energy?​
a ferris wheel has 15 seat buckets . What is the angle measurement between each bucket?​
Terrence is folding paper cranes at a constant rate. Write an equation to describe the relationship between c, the number of cranes, and t, the total time in mi
Find the slope of the line that passes through the points (2.1) and (-1.-1).​
How was CBM radiation first discovered
What happens to the water that is left behind after evaporation?