amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

What Is Ethane? Can you help me?
could you tell me what is a mutagen?
WHAT is the answers to 2a 2b and 2c ?
If a - 3= 7, then 2a - 14 =
Whats the equation of a circle centered at (7,1) that passes through (-2,10)
Aside absorbing water and nutrients, what other functions do the roots serve?
If 5x^2 - 15x = 0 and x ≠ 0, find the value of x. (A) -10 (B) -3 (C) 10 (D) 5 (E) 3
estimate for 412*5.904/0.195any one knw the estimate for this and how to work it out
What is the HCF of 2 x y and 6 x y?
you are planting a rectangle garden. it is 5 feet longer than 3 times its width. the area of the garden is 250 feet. find the dimensions