MrMeowgi
MrMeowgi
04-03-2021
Mathematics
contestada
( 23 pts )Please answer this math question.
Respuesta :
Аноним
Аноним
11-03-2021
Answer:
25
Step-by-step explanation:
itzcottoncandy556.............
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
If you suspect a friend might be considering suicide, what should you do? flashcards
SUPER EASY 11 POINTS Which of the following uses the distributive property correctly? 3(x + 5) = 3 · x - 3 · 5 3(x + 5) = 3 · x + 5 3(x + 5) = 3 · x + 3 · 5
A 5-kilogram bag of rice costs $16.03. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
What potential dangers do you see with creating polders that are below sea level
Matt has 75 hundredths of a dollar. Kendra has 7 tenths of a dollar. Who has more money?
How are government corporations similar to independent executive agencies? A. Both are under the control of cabinet departments. B. Both are in competition with
During the 1920s and 1930s, most ideas about "being modern" acknowledged that modernity implied:
Nick predicts that wax has a higher melting point than chocolate. How can Nick test his prediction?
Which source would provide the MOST specific information about unshelled fish? A) encyclopedia B) biology textbook C) a book titled, One Hundred Types of Unsh
use multiplication to create an equivalent fraction 6/5