asamoahkelvin39 asamoahkelvin39
  • 04-03-2021
  • English
contestada

Both the body and mind (need/needs) to be exercised often.

Respuesta :

Katsuravv
Katsuravv Katsuravv
  • 04-03-2021

Answer:

Need

Explanation:

Answer Link
ishaku356 ishaku356
  • 04-03-2021

Answer:

need

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the price of tomatoes went from $1.12 per pound to $1.96 per pound in 3 years. find the rate of change of the price of tomatoes.a. $0.85 per lb per yearb $0.66
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
A gallon has a volume of 231 cubic inches. If a gallon of milk was sold im a perfectly cubical container, to the nearest tenth of an inch how high would the con
Which is not a theme in the hobbit
Which of the following is NOT true about a nuclear power plant? They produce fewer carbon emissions than a coal-fired power plant. They are a relatively minor c
need help with the last one
list the three principals on which a bureaucracy is built
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Solve the inequality. Graph the solution. 7 > z − 5
Q. Evidence of humans living during the Paleolithic Era A. has been found in Antarctica. B. has only been found in Africa and Australia. C. has been found in b
Find all solutions to the equation. sin^2x + sin x = 0