vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

Read the rough-draft paragraph. Exercising daily is one of the best ways to help the body fight fatigue, illness, stress, and weight gain. Whether taking a b
How did the populists play a role in the presidential election of 1896?
What indication do you have that the nurse is sincerely fond of juliet?
What’s the answer for this question?
Assume that c is a char variable has been declared and already given a value. write an expression whose value is true if and only if c is not what is called a w
i also need help with this question
What’s the answer for this question?
What is the LCD of 11/12 - 7/8 ?
The dhcp ____ process relies heavily on broadcasts, but most routers do not forward broadcasts.
How long did it take general himmler to put down the uprising in the warsaw ghetto?