nnemiah192
nnemiah192 nnemiah192
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!

THIS IS DUE RN PLEASE HELP class=

Respuesta :

23ricorvan
23ricorvan 23ricorvan
  • 01-04-2021

Answer:

c = 6d

Step-by-step explanation:

the cost is equal to $6/day

Answer Link
martin819 martin819
  • 01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link

Otras preguntas

How did the civil war affect states rights
David is pouring an entire gallon of milk into 12 glasses. What part of a gallon will be in each glass
describe a graph that shows Sam running at a constant rate
If 60 marks is 40%, how much is full marks (Show your working out)?
why does the government plan its financial expenditure framework for a period of five years?
Which sentences in these excerpts reflect the common theme of soldiers’ reluctance to talk about their war experiences? Ambush by Tim O'Brien (excerpt) When s
The stomach breaks down food with the help of acids called _____.
You cut 63 feet of rope into 9 equal pieces how long is each equal piece of rope
0.0000003513 in scientific notation
Which of the following events happens first in the development of a new organism? A. A sperm fertilizes an egg to form a zygote. B. A morula is for