Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which country’s contributions helped the Americans win the Revolutionary War? A. Portugal B. Spain C. France D. Holland
Which ratios are proportional to 40 : 15? Choose all answers that are correct. A. 3 : 8 B. 8 : 3 C. 90 : 240 D. 120 : 45
Chromium, calcium, and potassium are near each other on the periodic table and have some common characteristics but differ in chemical reactivity. Which lists t
How did early humans survive their harsh environments?
Which weighs more 2.5 pounds of rocks or 40 ounces of feathers
If a square has an area of 81 square feet .what is the length of each side of the square
This desert extends into Northern China
What does smooth ER lack that rough ER has?
The name for the hollow muscular organ that stores urine.
lee is thinking of two Numbers,the product is 18. the quotient is 2