Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

As discussed in the lesson and The Kite Runner, dance is an important Afghan ritual. What is the name of the national dance of Afghanistan?
what is 5 as a decimal?
Eating _________ daily will help ensure you get all the nutrients you need. a. a variety of food. b. the same type of food. c. a little amount of food. d. a
savannah read 178 minutes last week. what is 178 rounded to the nearest hundred?
In Florida, what age group had the highest rate of crashes in 2008
I NEED HELP! PLEASE HELP ME! ANSWER THESE QUESTIONS ABOUT COORDINATE PLANE
stela's piano lesson starts at 4:30. The lesson is 50 minutes long. When does her lesson end?
The figure shows a scale drawing of a room, and each square stands for 1 square foot. What is the area of the room in square yards?
The area of the closet floor is 18 feet. If Saroya buys 32 tiles will she have enough to cover the floor?
In The Prince, Machiavelli says: "It is safer to be feared than to be loved." Which is the best description of his meaning? Rulers should only treat their own