centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

caitlinjacobs1211 caitlinjacobs1211
  • 02-04-2021

Answer:4992

Step-by-step explanation:

Multiple 312 by 16

Answer Link

Otras preguntas

You earn $30,000 per year, and the federal tax rate is 10 percent. Your gross income is
And is it supposed that the wandering savage has a stronger attachment to his home than the settled, civilized Christian? Is it more afflicting to him to leave
Find the least common multiple for each set of whole numbers.16.) 2, 3 17.) 5, 4 18.) 3, 4, 8
If a natural disaster occurs in Georgia, the state agency responsible for providing assistance is the
Explain the​ characteristics of a triangle.
11. Peter drove 300 miles in 5 hours. Jane drove 400 miles in 8 hours. Who drove at a higher speed? * A. Jane B. Peter
Which contains instructions for how cells come together to form a heart
In the equation S=3πr2, if the value of r is doubled, then the value of S is multiplied by?
which term best describes any ladder that can be readily moved or carried
If f(x) Is the total cost, in dollars, of x cookies, which of the following statements best describes the meaning of f(3)= 9 A. The total cost of 3 cookies is