BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

In Vernonia School District v. Acton, the school district argued that
Why does the United States regulate automobile manufacturing in so many ways?
Youre a member of the republican party. You go to vote for the party nominee for president. On your ballot are candidates for both domocratic and republican nom
Is the number a multiple of8?Write yes or no.
small family farms are part of the agribusiness pathways. True or false
A regular atom has a net charge of _____
water was leaking from a faucet at a rate of 1.5 gallons every 5 minutes if it took 18 minutes to stop the leak how much water was wasted
what contributions of acient greece still influance the modern world more than one answer government religion and philosophy
A bank requires a four-digit access code for each account. The access code is generated using the digits 0–9, and the digits can be repeated. What is the probab
add a nonrestrictive element using commas.