jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

Plz help.I really suck at math.I would really appreciate it.
Which factors affect heat transfer between a warm and a cool substance?
Btw there was not a Science category so I picked Biology. As a seedling's roots begin to grow into the mud, they displace the soil particles, which are moved
On number 1 please.
Unlike food webs, food chains a. contain autotrophs that make their own food. b. involve a network of complex interactions among various organisms in an ecosy
Select the prefix you would find in a word to indicate "opposite of." Inter Mid En Ill
Annie built 4/10 of a fort on Saturday and the rest on Sunday. How much if the fort did Annie build on Sunday?
Explain why multiplying a quantity by a conversion factor does not change the quantity's value
The middle east should extract more oil to get richer.Do you agree with this statement ? Give reasons for your opinion.Why might other people disagree with you?
Describe living and working conditions for immigrant workers, as you understand them from the text. What do you think was the worst part of their experience?