jorge1649 jorge1649
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the product?

What is the product class=

Respuesta :

alexisbcarver2002
alexisbcarver2002 alexisbcarver2002
  • 03-05-2021

Answer:

I believe that it is the 2nd option x(x-1)/2 but I could be wrong sorry if I am

Answer Link

Otras preguntas

what was american desire for raw materials? it's due tomorrow.plz help
At the city museum, child admission is $6.20 and adult admission is $9.80 . on friday, three times as many adult tickets as child tickets were sold, for a total
Based on climate change: an overview, what are the effects of global climate change?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!!
The rights guaranteed to all members of american society by the u.s. constitution are particularly important to criminal defendants facing formal processing by
A user is trying to delete a file located on an ntfs volume on his windows 8 computer but is unable to do so. Why is this.
Gronala costs $4.50 per pound. Assorted nuts cost $7.00 per pound. how many pounds of granola and nuts are needed to make 7 pounds of trail mix that costs $5.00
The sum of 5 consecutive integers is 65. what are those integers?
how do you do This? It says to simplify the expression.
What are the three types of eating disorders discussed in your reading materials? a. anorexia, bulimia, binge-eating b. anorexia, binge-eating, starvation c. an