addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

Slavery held the South in bondage to an archaic way of life. a. True b. False
A sequence is defined recursively using the equation f(n + 1) = f(n) – 8. If f(1) = 100, what is f(6)?
People express thoughts mainly by using A. pictures. B. numbers. C. gestures. D. language.
1468:22-6+8888-998=????????
Computers have been around for nor then 80years
Another name for the Paleolithic era is ___________. a. Stone Era c. Stone Age b. Australopithecus Era d. Paleolithic Age
How does the use of hydroelectric energy compare to the use of coal?
how do you say "Hi Emma" in spanish?
All of the following are examples of minerals except __________. a. diamonds b. bauxite c. iron d. timber
Which substance accounts for nearly 80 percent of Earth's atmosphere?