shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

Please answer the question from the attachment.
List one way a parallelogram and a rhombus are different?
A kilowatt-hour (kW-h) must be a unit of _____. A. mass B. force C. power D. energy
how many feet are there in 216 yards
Your_ reflects your talents, abilities , and education
"Don Juan" comments upon the hypocrisies and pretensions of the world. a. True b. False
what is a informative speech
Ayer nosotros____ unos anteojos de sol. A. comprasteis B. compraron C. compro D.Compramos
Which of the following is NOT a way the media communicates unrealistic body images? a. digitally altering images b. providing a forum to discuss actors/actresse
Lisa gives child(x) and adult(y) haircuts in her salon. She charges $10 for a child and $40 for an adult haircut. Her goal is to make at least $1000 per week an