24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

walter buys a bus pass for 30$. everytime he rides the bus money is deducted from the value pass. he rode 12 times and 24$ was deducted from the pass. how much
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
what are the effects of global warming
What is the most dense thing in the world
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
doors for the small cabinets are 11.5 inches long.doors for the large cabinets are 2.3 times as long as the doors for the small cabinets.how many large doors ca
What numbers add up to -5 and multiply to get -90
what is the proper or common noun in this sentence?The picture below is of the snow Festival in Sapporo.
tanisha ran 3/5 of a 26 mile race in 3.2 hours.if she ran at a constant rate,what was her speed in miles per hour?
What served as the basic building blocks of African society?1: feudal contracts2: lineage groups3: slaves4: camel caravans