Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

y varies inversely as the square of x. If y = 12 when x = 2, then what is x when y = 3?
Which of the following is an advantage of a sole proprietorship? Question 15 options: It is easy to expand if it succeeds. It faces few government rules. It is
In each pair of compounds, pick the one with the vapor pressure at a given temperature. explain your reasoning. a. nh3 or ch4 b. cs2 or co2 c. co2 or no2
Please help me with the first question
Please help I will reward brainly!!! Need done ASAP
What does Theoclymenus think that the sign of the hawk and the dove means? Odysseus has returned. Odysseus will soon return. Odysseus's line will reign in Ithac
Suppose that a dominant allele (P) codes for a polka-dot tail and a recessive allele (p) codes for a solid colored tail. In addition, suppose that a dominant al
Keegan and Iris are learning about examining the animal's hair coat. Keegan says the hair coat should be examined for brittleness and alopecia. Iris say the hai
Please help me with this question. I don’t understand how to do it
can a triangle be drawn with the following angle measures? 45, 55, 65