Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP Which of the following equations describe the line shown below? Check all that apply. A.y - 1 = -4(x + 6) B.y - 6 = -4(x + 1) C.y = -4x + 3 D
In this sentence, what is used as which sentence part?what i really want for christmas is a horse.
In which direction would you travel from Rome to misenum
The "popular front" movement after 1935 showed intellectuals and activists growing in support for:
This allowed moving parts of a machine to be oiled while it ran
Are there any good tips for organic chemistry reactions?
how do stores try to lure shoppers during black friday
Two teachers are discussing thesis statements. Teacher A says that a thesis statement should reflect the main idea of the paragraph that it's in. Teacher B says
which property is illustrated by 45+19=19+45
Write a letter of complaint. Follow the rules for a formal letter, and use the full-block style. The complaint may be about anything you wish (such as malfuncti