Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP PLSSSSSS PLSSS HALEP ME
What is the median of this data set? 22,37,49,15,12
3) If a system of linear of linear equations has infinitely many solutions, what does this mean about the two lines?
Consonant Patterns wr, kn, gn, st, mb Proofread a Poster Circle four spelling mistakes on Spelling Words the poster. Write the words correctly. Then write the t
Which statements describe codominance? Select three options. Traits are usually dominant. Traits are neither dominant nor recessive. Offspring exhibit an interm
Solid solution are called:
What is the slope line?
Describe how texan members of the grange fought for and won regulation of big railroad corporations
There are 75% more basketball then football at Modell's Sports Store.If there is a total of 220 basketballs and footballs combined in the store, how many are ba
What did the Supreme Court decide in Vermonia v Acton?