duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

In this new biological treatment, electrodes are implanted in various regions of the brain, and the electrodes are coupled to an external device that sends out
When a person has fever, the temperature of the body needs to be cooled down. a person (about 50 kg 50 kg ) with a high temperature of 104 ∘ f 104∘f (~ 40 ∘ c 4
Evaluate the polynomial when x=4 y=-4 x^2-3y^2+2xy
In “Living Like Weasels,” Annie Dillard describes her experience with a weasel. Have you ever had an encounter with a wild animal? Think of an experience in nat
A particular hybrid car travels approximately 204 mi on 4 gal of gas. Find the amount of gas required for a 714​-mi trip.
the temperature at 10 am was -7°F. By noon, the temperature had dropped 12°F. By 2 pm, it had dropped another 5°F. what was the temperature at 2 pm?
I can’t seem to figure it out
if AB if the midsegment find x SHOW WORK
Which substance would be least likely to dissolve in a polar solvent?
Jihad most closely means a great ______ A: feast B: Struggle C: Party D: Religon