jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

It is common to refer to the U.S. Founders. However, it's difficult for most Europeans to identify founders in their nations What is one of the main reasons for
100meters 20 seconds How do I find out the correct answer and why is that the correct answer
The replication of a parent cell or organism that results in a genetically identical offspring is known as
describe the change the human population growth over time​
Tell whether each statement about a function of the form f(x) = ax2 is always true, sometimes true, or never true.a. The graph is a parabola that opens upward.b
2(4z − 5 − 3) = 166 − 46 Show your work 20 points
Mutations in dna molecules can occur when?
Help fast and give a good definition! :)
John paid $300 for a new xbox with a discount of 40% what was the original price before discount
Can someone help me figure out the volume (not the surface area)?