greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Please help with number 9 & 10
The ratio of dogs to cats being adopted today at the animal rescue center is 7 to 5. If there are 70 cats up for adoption, how many dogs are there?
Which part of this sentence is notcorrect?Estas muchachos altos son los hermanos de Rosa. A. altos B. muchachos   C. Estas   D. los
create 3 story problems that involve the order of operations
how are igneous rocks created
Gulf gully and jump rope road are a pretty far distance.If the scale for the map is 0.5 inches=2.3 miles,what is the actual distance between the two two places?
An early invention that helped raise food production in agricultural societies was _____.
Suppose you have four 500 MB hard drives plus one 2 GB flash drive. How many GB of capacity is this overall?
Please answer the following correctly!
Anatoly graphed his store’s costs below. Which statement best describes the rate of change in anatomy’s graph?