jorgemedina09 jorgemedina09
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Unit rate $46 for 5 toys

Respuesta :

jw5394
jw5394 jw5394
  • 01-09-2021

Answer:

$9.20

Step-by-step explanation:

you divide 46 by 5 and you get 9.20

Answer Link
al58575
al58575 al58575
  • 01-09-2021

Answer:

9.50

Step-by-step explanation:

$46 divided by 5 which equals $9.50

Answer Link

Otras preguntas

what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta