BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Who was allowed to rule Rome and establish an empire in place of the Roman Republic? A. Caesar Augustus B. Nero C. Julius Caesar D. Diocletian
Help with 12 please need in 30 minutes
What is the correct way to divide the word ignores into syllables?
Three students made multiple weighings of a copper cylinder, each using a different balance. Describe the accuracy and precision of each student’s measurements
Write an equation and solve to show the prouduct of 2,830 and 3
this is a system of leaders who carry out the work of government: aristocracy bureaucracy democrac
What is the difference between progressive rhythm and alternating rhythm in art? And what are the definitions of them?
what woman could not do that men could do in ancient rome
Early Jamestown why did so many settlers die?
Three resistors (R1 = 120 Ohms, R2 = 330 Ohms, and R3 = 240 Ohms) and an ideal inductor (L = 1.6 mH) are connected to a battery (V = 9 V) through a switch as sh