batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Solve the triangle. B = 72°, b = 12, c = 8
For drivers age 16 and under, a 3rd dui conviction can result in referral to juvenile court and up to how many hours of community service
One day, the temperature started at 12 degrees at 6:00 a.m., then climbed 3 degrees by noon, and then dropped 5 degrees by midnight. What was the temperature at
The price of a computer component is decreasing at a rate of 12% per year. If the component costs $50 today, what will it cost in 3 years?
I'm writing a book of poems, short stories, etc. but I need a title for it. I have a few ideas.. 1. A light in the darkness 2. A shadow in the darkness 3. None
Cos 130 cos 40 + sin 130 sin 40
An object lifted 10 meters gains 200 j of potential energy. if the same object is lifted 20 meters, its potential energy gain is
46.2 ×10^-2 ?what is the answer of this question
How do you do this question ?
action and reaction are equal in magnitude and opposite direction then why they don't balance each other